Aplikacja Android w służbie zakupowiczom

O aplikacji

Szukasz kosmetyków nietestowanych na zwierzętach? Więc musisz mieć tą aplikację!

Jeśli Twoje wyjście do sklepu po kosmetyki jest poprzedzone poszukiwaniem informacji o potencjalnych zakupach, pora z tym skończyć! Oto pierwsza polska aplikacja, która znacznie uprości Twoje wyprawy do perfumerii i drogerii. Wystarczy, że wpiszesz w wyszukiwarce nazwę producenta lub markę kosmetyku, a szybko uzyskasz informacje, czy masz w ręku produkt, który nie przyczynił się do cierpienia zwierząt. Co więcej, możesz skorzystać ze skanera kodów kreskowych - zeskanuj kod produktu i sprawdź, czy jego producent popiera proceder testowania na zwierzętach!

Main app screen
App tutorial screen

Polityka prywatności

Statystyki z aplikacji

Aplikacja korzysta z usługi Google Analytics w celu badania zachowań użytkowników. Badanie ma na celu poznanie potrzeb osób korzystających z aplikacji, by w przyszłości mogła być jeszcze lepiej dopasowana do ich potrzeb i wymagań.

Usługa Google Analytics dostarcza następujących danych o użytkownikach aplikacji:

  • Jakie części aplikacji zostały wyświetlone przez użytkownika
  • Ilość uruchomień aplikacji
  • Urządzenie użytkownika aplikacji
  • Kraj, w którym użytkownik się znajduje i korzysta z aplikacji
  • Grupa wiekowa, płeć, podstawowe informacje o zainteresowaniach użytkownika na podstawie mechanizmów analityki Google
  • Raporty błędów aplikacji

Nie są gromadzone dane osobowe, adresy e-mail, adresy zamieszkania, numery kart kredytowych. Google Analytics nie dostarcza twórcom danych pozwalających na jednoznaczną identyfikację użytkowników.

Raporty błędów aplikacji

W aplikacji wbudowano mechanizm automatycznie raportujący jej błędy. W przypadku gdy aplikacja się zawiesi, przy następnym jej uruchomieniu zostanie wysłany do programisty raport o błędzie. Raport zawiera tzw. ścieżkę stosu (stack trace) mówiącą o tym, które miejsce w oprogramowaniu zawiodło. Raport zawiera również podstawowe informacje o urządzeniu na którym błąd wystąpił.

Notyfikacje "push"

Notyfikacje "push" to krótkie wiadomości, wysyłane do telefonów za pomocą usługi Google Cloud Messaging. Aplikacja otrzymuje takie notyfikacje i wyświetla ich treść w obszarze powiadomień urządzenia. Notyfikacje będą wykorzystywane do powiadamiania użytkowników o nowej aktywności na stronie crueltyfree.info (nowe wpisy na blogu, nowe działy itp) oraz o aktualizacjach samej aplikacji.

Zezwoleniach wymagane przez aplikację

Aplikacja wymaga następujących zezwoleń:

  • Dostęp do internetu, informacje o stanie połączenia z internetem aby móc komunikować się z serwerem. Te zezwolenia umożliwiają pobranie ze strony crueltyfree.info informacji na temat wyszukiwanego producenta, marki, kodu kreskowego.
  • Aparat, autofocus, wibracje to zezwolenia wykorzystywane przez skaner kodów kreskowych. Wibracja sygnalizuje wykrycie kodu przez skaner.
  • Zapobieganie przejścia urządzenia w stan uśpienia, wykrywanie kont użytkownika to zezwolenia niezbędne dla usługi Google Cloud Messaging, by aplikacja mogła otrzymywać notyfikacje push.

App scanner screen